Tallinn on rikkaliku ajaloo ja paljude vaatamisväärsustega kaunis linn Põhja-Eestis. Kui plaanite kolida Eesti pealinna, seisate paratamatult küsimuse ees – kas maja või korter. See on vastutusrikas ja oluline otsus ja seega on tark tegu eelnevalt tutvuda mõlema variandi plusside ja miinustega. Teeme seda koos.

Korteris elamise plussid

Korterid Tallinnas on elukoha otsijate seas kõige populaarsemad. Tavaliselt asuvad need korrusmajades, kust leiab nii uut kui vana, aga loomulikult on neil ka palju plusse:

 • ligipääsetavus – asuvad enamasti kesklinna, ühistranspordi peatuste, poodide, kohvikute ja restoranide lähedal;
 • üürnikku on lihtsam leida – kinnisvaraturul on pakkumisel väga palju objekte, mis lihtsustavad elupaiga otsijate elu ja võimaldavad valida endale kõige sobivama variandi;
 • vähem muret – maja teenindamine on haldaja mure. Remondi, koristamise ja muude sinu eluasemega seotud probleemidega on kohustatud tegelema haldaja.

Korteris elamise miinused

 • Ruumipuudus – see võib olla probleem paljulapseliste perede jaoks ja nende jaoks, kes vajavad enda ümber ruumi ja õhku.
 • Lärmakad naabrid – korrusmajas on korterid külg külje kõrval, mis võib kaasa tuua sekeldusi nii naabrite kui politseiga.
 • Napib oma ruumi – see võib olla puuduseks nende jaoks, kes tahavad värskes õhus sportida.

Majas elamise plussid

Majad on Tallinnas populaarsed kohalike elanike seas ning ka neil on oma eelised.

 • Avarus. Ruumikas elamispind teeb majast suurepärase variandi suurperede jaoks ja võimaldab soetada lemmikloomi.
 • Oma maatükk, mida saab kasutada aiapidamiseks, lastele mänguväljaku rajamiseks või lihtsalt puhkamiseks ja grillimiseks.
 • Naabrite puudumine sobib ideaalselt neile, kes armastavad rahu ja vaikust, kuna te ei ole enam sunnitud oma seinu naabritega jagama.
 • Mõnus keskkond. Tolmused tänavad, heitgaasid ja sudu ei häiri enam teie elu.

Majas elamise puudused

 • Erasektoris maja ostmine või üürimine läheb enamasti rohkem maksma kui korteri soetamine.
 • Hooldamisele ja teenindamisele kulub rohkem aega ja vaeva, kuna peate tegema aiatöid, remonditöid ja igasuguseid muid töid.
 • Asuvad enamasti kesklinnast eemal asuvates piirkondades või üldse linnast väljas ja see võib elu ebamugavaks teha, seda eriti juhul, kui teil puudub auto kasutamise võimalus.

Korter sobib neile, kes soovivad elada paigas, kus töökoht, koolid, poed, apteegid ja muu linnataristu on käe-jala juures, aga ka väikestele peredele.
Maja sobib rohkem inimestele, kes vajavad suuremat vabadust, ruumi ja privaatsust. See on ideaalne variant neile, kes armastavad loodust ja vaikust.

Kus on turvalisem?

Kuna korter asub enamasti kortermajas, on valvesüsteem seal organiseeritum. See võib hõlmata sissepääsusüsteemiga varustatud välisust, videovalvet üldkasutatavates ruumides ja turvasüsteemi.

Majal on üldjuhul rohkem potentsiaalseid kohti, kust kurikaelad sisse saavad tungida, näiteks uksi ja aknaid, mis võib suurendada varguste ja sissemurdmiste ohtu. Samas saab ka maja varustada välikaamerate, signalisatsiooni ja valvesüsteemiga.

Kokkuvõtteks võib öelda, et valik sõltub teie eelistustest, võimalustest ja asjaoludest. Kui hindate avarust, vaikust ja vabadust ning olete valmis ohvriks tooma soodsa hinna ning lihtsa pääsu elutähtsatesse asutustesse ja ettevõtetesse ning tegema pidevalt lisakulutusi, võib maja olla teie jaoks parim valik. Kui aga otsite mugavust, ökonoomsust ja teenindamise lihtsust, on korter just teie jaoks. Olenemata valikust pakub meie kinnisvarabüroo hulgaliselt variante igale eelarvele ja elustiilile. Leidke endale sobiv ja nautige elu meie imelises linnas.