kinnisvarainvesteeringud
Kinnisvarasse investeerimine on kasutuskõlbliku või ehitusjärgus oleva eluaseme (korteri, maja) ost isiklike säästude eest. Selle eesmärk on saada tulu, mida on kahte tüüpi: spekulatiivne tulu ja kapitalitulu. Esimene variant tähendab tulu saamist varem ostetud kinnisvara edasimüügist kõrgema hinnaga, teine on korteri ostmine eesmärgiga see välja üürida (omaniku saadavat tulu nimetatakse passiivseks tuluks).

Investeeringud kinnisvarasse sõltuvad endale seatud eesmärkidest. Näiteks saate täielikult toimiva linna- või maamaja osta ka välismaale, aga te peate endale aru andma, milliseid ressursse selleks vaja läheb, kas teil on piisavalt raha ja aega oma plaanide elluviimiseks ning jaksu ületada erinevaid takistusi ja riske.

Investeerimine kinnisvaraobjektidesse: plussid ja miinused

Enamus inimesi on kindlad, et investeeringud toovad kenakest tulu, sest nende hinna langemise tõenäosus on peaaegu null – väärtus ainult kasvab iga aastaga. Kui teil on varuks eluase, saate seda kasutada isiklikel eesmärkidel, näiteks rahaliste raskuste tekkimisel. See variant on pikaajaline, sest maja või korter ostetakse üldjuhul kord elus. Eluruume saab kasutada erinevalt, kas müüa, üürida, seada laenu tagatiseks, kinkida jne. Unustada ei tasu aga ka miinuseid.

  • Renditulu arvutatakse lähtuvalt erinevatest teguritest, näiteks korteri asukohast.
  • Kõrge hinnaga te kinnisvara kiiresti müüa ei saa.
  • Ostmisega kaasnevad teatud kulud: maakleri teenused, dokumentide vormistamise tasu jne.
  • Unustada ei tasu kommunaalteenuseid, kulusid remonditöödele ja makse.
  • Rahaline panus on üsna suur ja igaüks ei saa seda endale lubada. Investeerida saab ka ehitusjärgus majasse, aga selles on mõned ohud (ehituse külmutamine, probleemid käikuandmise ja kanalisatsioonisüsteemi ühendamisega jne).

Kui olete otsustanud ruumidesse investeerida, on soovitav teada seaduslikku raamistikku. Ärikinnisvarasse investeerimisega kaasnevad täiendavad ülalpidamiskulud. Olles investeerinud oma raha kaubanduspinda, tuleb teil kontrollida selle seisukorda ja rentnikke.

Millest peaks kogenematu investeerija alustama?

Esimene samm on teha endale selgeks investeerimise liigid, meetodid ja tulu suurus. Soovitud tulu saamiseks on mitu võimalust: välja rentimine; edasimüük kõrgema hinnaga ja renoveerimine järgneva edasimüügi eesmärgil:

  • investeerimine elukinnisvarasse – eluruumide ostmine üürile andmiseks või edasimüügiks;
  • investeerimine äripindadesse – bürooruumidesse ja laopindadesse, mida saab kas edasi müüa või anda rentnikule ajutiseks kasutamiseks;
  • investeerimine välisriigis asuvasse kinnisvarasse – kogub aina populaarsust ja sellega saab teha, mida tahes;
  • investeerimine ehitusjärgus kinnisvarasse – selle hind kerkib pidevalt.

Raha kaotamise oht on minimaalne, põhiline on eelnevalt kõik dokumendid põhjalikult üle vaadata. Samuti soovitame pöörduda maakleri poole (maakler on müügi vahendaja, kes on abiks eluaseme, väärtpaberite ja teenuste ostmisel ja müümisel).

Millistesse ruumidesse investeerida?

Kõigepealt kaaluge oma rahalisi võimalusi. Eluruumid on kõige levinum variant, saadav tulu tuleb üürist või edasimüügist, ärge ainult unustage arvestada infrastruktuuri, korteri planeeringu, läheduses asuvate hoonete ja asukohaga.

Kui soovite osta kaubanduspinda, pöörake tähelepanu piirkonna läbitavusele. See kriteerium mõjutab saadava tulu suurust.

Ka uusehitistesse investeerimine pole paha valik, sest alghind pole kuigi kõrge. Võtke arvesse ehitusettevõtte mainet, maja kasutusaega ja korteri pindala.

Parklasse investeerimine on mõistlik valik suurlinnade puhul. Tulu sõltub asukohast, soovitame valida kohad, kus liigub rohkem rahvast.

5 investeerimissoovitust Konstantinilt, kinnisvarabüroo SPC Kinnisvara asutajalt

Kinnisvarasse investeerimine on alati tulus: nagu ajalugu näitab, kallineb eluase pidevalt. Pärast iga majanduskriisi ja väärtuse langust hakkab majandus taas kasvama ja korterite hinnad tõusma. Iga uus hinnatipp on alati eelmistest kõrgem.

20-aastase kogemusega kinnisvarainvestorina annan 5 lihtsat nõuannet ruumidesse investeerimiseks.

  1. Pikaajaline rent: kui vaadelda investeerimist pikemaks perioodiks, on ruumide ostmine suurepärane passiivse sissetuleku allikas. Iga rendipakkumine leiab oma kliendi ja tänu sellele on passiivne sissetulek kindlustatud. Üüriprotsessi käigus tõuseb ka objekti hind.
  2. Flippimine: on ka kapitaalremonti vajavaid pindu. Renoveerimise ja edasimüügiga saate teenida päris kena raha. Seda tüüpi investeerimine ei sobi kõigile, sest selleks peavad olema ehitus- ja projekteerimiskogemused ning te peate turul väga hästi orienteeruma.
  3. Täiendava rahaallikana: oma elamispinda tagatisena kasutades saate üsna lihtsalt madala intressiga pangalaenu, saadud raha aga investeerida ärisse või mõnda muusse investeerimistööriista.
  4. Ehitusjärgus korteri ostmine ja selle edasimüük: korteri broneerimine, kui maja pole veel valmis, on peaaegu alati tulus, kuna valmis eluruumi hind on ostuhinnast 10-15 protsenti kõrgem.
  5. Lühiajaline rent (ööpäeva kaupa): see on üks tulusamaid investeerimisviise. Seda tüüpi tulusus on kolm-neli korda kõrgem kui pikaajalise rendi puhul. Aga mõistagi on seal, kus kasum suurem, ka riske rohkem ja sellega tuleb arvestada.

Lisanõuannete saamiseks võite alati meiega ühendust võtta ja me aitame teil raha targalt paigutada!

Kõike eelnevat arvestades saame teha järgmised järeldused: kinnisvarasse investeerimine on kõige väiksema riskiga. Isegi kui te midagi ei teeni, siis midagi te ei kaota ka. Selleks, et ost oleks võimalikult edukas, kulutage veidi aega ja raha müüja kontrollimisele, vastasel juhul võite sattuda sulide otsa. Ja võtke teadmiseks, et äripinnad tasuvad end ära palju kiiremini kui eluruumid.