Investeeringud kinnisvarasse on alati meelitanud neid, kes püüavad oma kapitali säilitada ja suurendada. Seda tüüpi investeerimine pakub usaldusväärseid väljavaateid tulu saamiseks tulevikus ja võib teatud juhtudel viia investeerimisportfelli olulise kasvuni.

Eesti pealinn Tallinn väärib kinnisvarasse investeerimise kaardil erilist tähelepanu. Tallinna kinnisvaraturg on viimastel aastakümnetel tasapisi, kuid stabiilselt aktiveerunud ning see köidab nii kohalike elanike kui välisinvestorite tähelepanu.

Tallinnas asuvasse kinnisvarasse investeerimise väljavaated

Investeeringud kinnisvarasse Tallinnas pakuvad ahvatlevat võimalust neile, kes kaaluvad kaitstud investeeringuid. Investeeringu minimaalne summa korteri ostuks algab 150 000 eurost. See summa avab pääsu uue ja hubase kahetoalise korteri soetamiseks linna magalarajoonis. Selle summa eest saate remonditud ja möbleeritud objekti, mille saab kiiresti ja tulusalt välja üürida. Tehingu lõpuleviimise kulud ca 3000 eurot sisaldavad notaritasusid, riigilõive, kinnisvaramaakleri vahendustasu ning kulusid teie Tallinnasse ja tagasi lendude piletikulu ja muid kaasnevaid kulusid.

Tallinnas asuvasse uusarendusse investeerimise eelised

Täna on üha aktuaalsemaks muutumas küsimus Tallinna uusarendustesse investeerimise tasuvusest, sest kinnisvaraturg on ju pidevas muutumises ning ostjate vajadused ja eelistused on pidevas arengus. Seetõttu on oluline aru saada, millised tegurid ja trendid teevad Tallinnast perspektiivika asukoha uusarendustesse investeerimiseks ning kas tasub sellesse kasvavasse kinnisvaraturgu panustada.

Tallinna uusarendustesse investeerimise eelistest rääkides tasub nimetada järgmisi.

Tehingu usaldusväärsus ja läbipaistvus

Eestis vormistatakse kõik kinnisvaratehingud kohustuslikus korras notari juures, mis tagab suure usaldusväärsuse ja läbipaistvuse. Ostjad ja müüjad saavad tehingu seaduslikkuses kindlad olla. Ka raha kantakse ostjalt müüjale üle notari kaudu, mis tagab lepingu turvalisuse ja usaldusväärsuse. Notarid on Eestis valmis kõik ostu-müügilepingu nüansid lahti seletama, kindlustades, et osapooled saavad tehingu üksikasjadest otsast lõpuni aru.

Hea keskkond

Tallinn on üks neist linnadest, mis on tuntud puhta looduse poolest. Linn on juba juba mitu aastat järjest Euroopa puhta õhu ja puhta vee edetabelis kõrgel positsioonil. Eestis pööratakse suurt tähelepanu keskkonnakaitsele ja loodushoiule, mis muudab riigi atraktiivseks neile, kes väärtustavad puhast loodust ja elu ökoloogiliselt meeldivas keskkonnas.

Tallinna ilu

Tallinn on üks Euroopa maalilisemaid linnu. Vanalinn oma imeliselt kauni arhitektuuri ja tänavate, kaunite parkide ja äärelinnaga, sõbraliku õhkkonna ja mõistlike kinnisvarahindadega teevad Tallinnast atraktiivse koha kinnisvarainvesteeringuteks. Teile avaneb mitte ainult võimalus omada kodu kauneimas linnas, vaid nautida ka selle ainulaadset palet ja ümbrust.

Turismiaspekt

Tallinn on populaarne turismilinn, mis teeb kinnisvarasse investeerimise veelgi atraktiivsemaks. Siin saab mitte ainult turistidele korteri välja rentida, vaid soetada kinnisvara ka oma tarbeks, kasutades ära kõiki selle imelise linna eeliseid.

Korterite üürileandmise tulusus

Tallinn pakub kinnisvarainvestoritele suurepäraseid võimalusi eelkõige üürimise valdkonnas. Eesti pealinn on populaarne turismi sihtkoht ning korterite rendile andmine uutes majades võib tuua suurt tulu. Üürihinnad on konkurentsivõimelised ning Tallinna külastavad turistid tekitavad pideva nõudluse üürikorterite järele. See muudab Tallinna uusarendustesse investeerimise rahalises vaates atraktiivseks.

Kinnisvarainvesteeringuid peetakse üldiselt kaitsestrateegiaks, mille eesmärk on kaitsta kapitali väärtuse vähenemise ja ebasoodsate finantsmuutuste eest. Siiski on Tallinnas asuvasse kinnisvarasse investeerimine õnneks meeldiv erand.

Kõiki kulusid arvesse võttes on teie investeeringu reaalne tootlus pärast Eesti tulumaksu tasumist hinnanguliselt ligikaudu 3,5% aastas “puhtalt”. Lisaks saate arvestada lisatuluga, kui vara kallineb. Kuigi Tallinna kinnisvara väärtus tõuseb, ei maksa unustada, et see protsess ei saa kesta lõputult ning isegi stabiilsust tõotavatel investeeringutel on alati oma finantsrisk.