Korteri ost on tähtis sündmus. Isikliku elupaiga omanikuks saamine on paljude unistus. Paraku liigub kinnisvaraturul lisaks ausatele müüjatele ka petiseid. Eluaseme ostmisel pettuse ja rahakaotuse vältimiseks on soovitav pöörduda SPC Kinnisvara spetsialistide poole. Eestis tegutsevad notarid viivad läbi vara põhjaliku kontrolli arestimise, võõrandamiskeelu ja muude omandiõiguse üleminekut mõjutada võivate seaduslike piirangute osas. Seega, tehes koostööd kogenud kinnisvaraspetsialistidega, võite olla kindlad, et korteri ostu tehing on igati seaduslik ja üllatusi ei ole oodata.

Milliseid aspekte tasub korteri ostmisel silmas pidada?

Kodu ost on emotsionaalne ettevõtmine. Eesmärgi saavutamisest tingitud eufooria hetkel võib olla raske keskenduda menetluse õiguslikele aspektidele, eriti kui te ei ole jurist. Sellises olukorras tuleks pöörduda professionaalide poole, sest nii saate oma huve kaitsta ja omandada eluaseme seaduslikult ilma üllatusteta.

Enne ostu-müügilepingu allkirjastamist on mitu teie tähelepanu väärivat aspekti. Toome need ära allpool.

Korteri õigusliku puhtuse kontrollimine ja miks see on tähtis

Kinnisvara võib meie elus figureerida mitte ainult kui oma kodu, vaid ka kui vara, mis võib olla arestitud. Arestimine ei tähenda kinnisasja füüsilist pitseerimist, vaid kohtutäitur kehtestab kinnisvarale võõrandamise keelu. Mõned petturid püüavad selliseid kortereid müüa, keskendudes inimeste teadmatusele kinnisvara ostu-müüki reguleerivatest aspektidest, kuid see on võimatu, kui notar kontrollib enne tehingut kinnisvararegistris olevate kirjete olekut.

Halbu üllatusi saate vältida, kui võtate ühendust kinnisvarabürooga. Spetsialistid kontrollivad müüdavat kinnisvara kõigist avalikest ja professionaalsetest andmebaasidest. Seega võite olla kindlad, et teie ostetavat eluaset ei ole arestitud ja teid ei üritata petta.

Tasub arvestada, et ajutised võõrandamismispiirangud iseenesest ei ole pettus. Need on pangandussüsteemi, õiguskaitseorganite ja kohtutäiturite süsteemi tööriistad, mis toimivad sanktsioonidena üleastumise ja lepingutingimuste rikkumise korral. Enne Tallinnas korterid ostmist tuleb teil selle kohta välja uurida kõik üksikasjad. Selleks pöörduge meie poole. SPC Kinnisvara eksperdid kontrollivad teile meeldima hakanud kinnisvara ja langetavad otsuse arestide, võõrandamiskeeldude ja muude sanktsioonide olemasolu või puudumise kohta.

Vaadake korter enne ostmist üle

Elamispinna ost on peen protsess, sest lepingus peab kajastuma absoluutselt kõik, mis teie omandisse läheb. Enne ostu-müügitehingu vormistamist soovitame teil vara hoolikalt kahjustuste ja rikete osas üle vaadata. Lisaks sellele veenduge, et müügilepingus oleksid kirjas müüja kirjeldatud tingimused esemete ja tehnika kohta. Vastasel juhul saate enda omandisse ainult selle, mis on lepingus kirjas, ülejäänud vara aga võib koos müüjaga teadmata suunas haihtuda.

Vältige raha ülekandmist mujal kui kinnisvarabüroo kontrolli all

Kinnisvara müük planeerides küsivad kinnisvaraomanikud võimalikult ostjalt tihtilugu niinimetatud broneerimise tagatisraha. SPC Kinnisvara kinnisvarabürooga koostööd tehes ei pea te seisma silmitsi tõsiasjaga, et kui tehing mingil põhjusel ei õnnestu, siis teile teie ettemaksusummat ei tagastata. Meie töötame täiesti läbipaistvalt. Kogu broneeringusumma kantakse ainult ettevõtte kontodele ja raha jõuab müüja kontole alles pärast notariaalse müügilepingu allkirjastamist. Mis puudutab kinnisvara ostmise protseduuri, siis see näeb välja järgmine.

  1. Broneerimislepingu vormistamine SPC Kinnisvara spetsialistide abiga. Kui broneerimissumma on suurem kui 3000 €, vormistatakse leping notari juures.
  2. Vara eest ülejäänud summa ülekandmine notari deposiitkontole.
  3. Ostu-müügilepingu koostamine ja allkirjastamine. Lepingu vormistamise käigus näidatakse ära tähtaeg, mille jooksul eelmine omanik peab elamispinna vabastama.
  4. Võtmete üleandmine uuele omanikule.

Meie spetsialistid on teiega kaasas broneerimise hetkest kinnisvara tegeliku ostuni. Kui olete huvitatud korterid ostmisest ja ei ole valmis kulutama oma aega ja närve kõigile selle protseduuri nüanssidele, võtke ühendust SCP Real Estate’iga.

Ärge kunagi allkirjastage segaste või ebaseaduslike tingimustega lepingut

Meie büroos töötavad õlg õla kõrval nii kinnisvaraspetsialistid kui juristid. Notar koos abilistega töötleb iga ostu-müügilepingu läbi, välistades seadusevastased tingimused ja ebatäpsused. Siiski võib leping sisaldada tingimusi, millega te nõus ei ole. Sel juhul koostatakse poolte kokkuleppel uus leping, arvestades kõiki eelnevalt väljendatud pretensioone.

Kõik notaribüroo asjatundjate koostatud lepingud esitatakse eesti keeles. Tõlget saate taotleda, teavitades sellisest soovist spetsialistidega suhtlemise käigus. Samuti võite paluda selgitusi iga punkti kohta.

Ülalloetletud aspektid mängivad olulist rolli ja võivad mõjutada nii kinnisvara ümberregistreerimisele kuluvat aega kui lõpptulemust. SPC Kinnisvara spetsialistide toel saate aga juriidilised üksikasjad delegeerida professionaalidele. Miks aga kliendid siiski just meid valivad?

Miks valivad kasutajad meid?

Kinnisvarabüroo SPC Kinnisvara on meeskond erinevate valdkondade eksperte, kelle tegevuse eesmärk on klientide soovide täitmine. Aitame teid korteri õigusliku puhtuse kontrollimisel, anname teavet kõigi tagatiste kohta ning teavitame ka juhul, kui antud vara on hüpoteegiga koormatud. Samuti oleme valmis teid kogu ostuprotseduuri käigus toetama alates broneerimisest kuni võtmete üleandmiseni.

Kui soovite osta kodu, kuid ei ole kursis ostu-müügi õiguslike aspektidega või lihtsalt ei viitsi sellesse teemasse süveneda ja sellele oma aega kulutada, võtke meiega ühendust. SPC Kinnisvara spetsialistid on alati valmis teile appi tulema.