Kõige levinum probleem eluaset üürida soovivate kasutajate seas on lemmikloomade keeld. Kahjuks on enamus kinnisvaraomanikke selle vastu, et üürnik peab korteris või majas koera või kassi. Eestis on üüripinna leidmine niigi keeruline, mida siis veel rääkida sellise kinnisvara leidmisest, kus üürnikul tohib olla lemmikloom. Millest aga on tingitud kinnisvaraomanike selline vastumeelsus lemmikloomade vastu ja kas on võimalik suhteliselt kiiresti üürida korter, kus lemmikloomade keeld ei kehti? Sellest nüüd rääkima hakkamegi.

Mis on kinnisvara omanikel lemmikloomade vastu?

Sellel, miks on kinnisvaraomanikud sageli lemmikloomade vastu, on erinevaid põhjusi. Esimene ja tõenäoliselt kõige ilmsem põhjus on võimalik kahju. Kuigi enamik lemmikloomi on nunnud ja armsad pereliikmed, võivad nad siiski mööblit närida ja kriimustada ja uskuge või mitte, isegi seintesse auke närida. Selline hävitustöö võib vähendada kinnisvara hinda või veel hullem – tuua kaasa kulukate remonditööde vajaduse. Näiteks küünistega kraabitud mööbli või teravate hammastega vigastatud elektrijuhtmete taastamine võib päris kalliks maksma minna.

Teiseks oluliseks põhjuseks võivad olla allergiad. Mõned inimesed kannatavad loomaallergiate all ja naabruses lemmikloomade pidamine võib neile tekitada lisaprobleeme. See võib tervist halvendada, mis omakorda mõjutab kinnisvara omanike üldist heaolu ja mugavust. Eriti suur on loomade põhjustatud allergiliste reaktsioonide probleem kortermajades, kus õhk liigub läbi üldventilatsiooni ja allergeenid levivad seetõttu kogu hoonesse.

Samuti tasub mainida võimalikke probleeme naabritega. Lemmikloomade tekitatud lärmist võib saada konfliktide ja pahameele allikas. Näiteks võib koera haukumine või kassi pidev näugumine oluliselt häirida naabrite rahu, mistõttu võivad ühises kodus või korrusmajas tekkida kaebused ja pinged. Lisaks võib lemmikute kontrollimatu paljunemine tekitada liigset müra näiteks tibude siutsumise või kassipesakonna valju nurrumise näol.

Ning lõpuks on oluline tegur ka vastutus lemmikloomade käitumise eest. Kõik omanikud ei hoolitse oma loomade eest nii hästi kui peaksid ja lemmikloomade sobimatu käitumine võib teistele inimestele meelehärmi valmistada. See võib hõlmata teiste loomade ründamist, avalike alade reostamist või isegi teiste inimeste turvalisuse ohustamist. Kontrolli puudumine lemmiklooma käitumise üle võib tekitada elanike ja kinnisvaraomanike seas lisastressi.

Saime sotti, miks korteri- ja majaomanikud on nii ägedalt lemmikloomade vastu. Siiski pole kõik nii halvasti. Tegelikult on kinnisvaraturul hulk üürileandjaid, kellel pole teie lemmiklooma vastu vähimatki. Kuidas need pakkumised aga kümnete teiste seast üles leida?

Kuidas leida üüripind, kui teil on lemmikloom: top 5 nõuannet

Üripinna leidmine, kui teil on lemmikloom, võib olla keeruline, kuid õige lähenemise korral siiski täiesti tehtav. Siin on teile 5 parimat soovitust, mis aitavad leida endale ja oma neljajalgsele sõbrale ideaalse kodu.

1. Planeerige
Enne otsingute alustamist on oluline oma eelistused ja võimalused hoolikalt läbi kaaluda. Määrake eelarve, mille olete valmis üürikorterile eraldama. Valige välja piirkonnad, mis vastavad teie vajadustele. Koostage kaust dokumentidega, mis kinnitavad teie lemmiklooma head tervist ja sõbralikku käitumist.

2. Suhelge üürileandjatega
Enne, kui lähete üüripindu üle vaatama, suhelge üürileandjatega. Küsige neilt nende lemmikloomapoliitika kohta. Rääkige neile oma lemmiklooma isiksusest ja suurusest ning oma valmisolekust tema käitumise eest vastutada. Oluline on üürileping üle vaadata, veendumaks, et see kajastab teie ja teie lemmiklooma õigusi.

3. Esitage soovitused
Teie kui lemmiklooma omaniku ausus võib olla üürileandja veenmise võti. Esitage loomaarsti soovitused, mis kinnitavad, et teie lemmikloom on terve ja ohutu. Kasuks tulevad ka eelmiste üürileandjate soovitused, mis rõhutavad teie hoolivust ja vastutust kinnisvara eest.

4. Tagatis ja kindlustus
Olge valmis, et mõni üürileandja võib teilt nõuda teie lemmiklooma põhjustatud kahjude eest täiendavat tagatisraha või kindlustust. Olge sellisteks kohustusteks valmis ja tutvuge lepingutingimustega, et vältida ootamatuid rahalisi probleeme tulevikus. Valmisolek seda laadi küsimusteks aitab teil üürimise protsessi läbida enesekindlalt ja edukalt.

5. Koostöö professionaalidega
Kui vajate eluaset, kus omanik ei ole lemmiklooma vastu, aga ei ole valmis selle otsimisele oma aega kulutama, usaldage see protsess professionaalidele.

Üüripinna leidmine, kui teil on lemmikloom, nõuab hoolikat planeerimist, suhtlemist ja vastutust. Valmistuge protsessiks, esitades oma lemmiklooma kohta täielik teave ning olge valmis sellisteks lisakohustusteks nagu tagatisraha või kindlustus. Üürileandjatega suhtlemine ja soovituste esitamine aitab luua endast soodsa mulje. Õige lähenemise ja ettevalmistusega võite leida mugava eluaseme mitte ainult endale, vaid ka kodu oma truule kaaslasele.