Korteri müümine ja ostmine on alati tugevaid tundeid tekitav ettevõtmine. Kui uue eluaseme ostuga kaasneb õnnetunne, siis kinnisvara müük ärev ootus ja lootus saada kopsakas rahasumma tulevaste eesmärkide elluviimiseks. Paraku ei olene korteri ostmine või müümine ainult tunnetest, sellega käib kaasas ka praktiline pool – dokumendid, läbirääkimised ja garantiid.

Kinnisvaraturg on tänapäeval väga eripalgeline ja harva õnnestub oma eluase müüa planeeritud ajaga. Sama käib ka kinnisvara ostmise kohta, sest pole ju omanikuga kohtumiseks aja leidmine moodsa inimese töötempot arvestades sugugi lihtne. Müüjatel ja ostjatel jääb sageli vajaka vahendajast. Selliseks vahendajaks võib olla maakler. Maaklerilepingu sõlmimiseks tuleb pöörduda kinnisvarabüroo poole.

Maakler on ühe poole huve esindav ning tehingu käiku toetav ja jälgiv spetsialist. Esinduslepingu saab sõlmida nii müüja kui ostja, aga selliste lepingute tingimused võivad olla hämmastavalt erinevad. Mis kasu võib sel juhul olla maaklerist ja milliseid võimalusi ta saab teile pakkuda?

Peamised põhjused, miks on maaklerid kasulikud

Selleks, et mitte ülearu aega raisata, pöörduvad paljud kinnisvara ostjad ja müüjad kinnisvarabüroo poole. Selliste ettevõtete teenuste hulgast leiab muu hulgas ka otsingu elamispinna ostmiseks või üürimiseks. Spetsialistide poole pöördudes unustate kõik probleemid ja ajakulu, mis üürikorterid möödapääsmatult kaasneb. Aga kuidas siis maakler teid ikkagi aidata saab?

Kui teid huvitav korteri müük, aga te ei ole valmis ise ostjate otsimisele aega kulutama, pöörduge asjatundja poole. Professionaalse maakleri pakutavate teenuste seas väärivad erilist tähelepanu järgmised:

  • Esindamine
    Kuna maakler on vahendaja ostja ja müüja vahel, ei pea teie enam kohtumistele ja kokkulepetele aega raiskama. Usaldage oma huvide esindamine professionaalile ja kui aeg on küps, pole teil vaja teha muud, kui allkirjastada notari juures ostu-müügileping ja raha laekubki teie pangakontole.
  • Plaan ostjate leidmiseks
    Maakleriga sõlmitud esindusleping võib sisaldada punkti kinnisvara müügi tähtaja kohta. See tähendab, et te mitte ainult delegeerite kõik ostja leidmise protsessid maaklerile, vaid määrate ka tähtaja, mille jooksul ta peab teie kinnisvara maha müüma. Kui müük mingil põhjusel ei õnnestu, pikeneb müügiperiood sama ajavahemiku võrra.
  • Huvitatus
    Kuna maakleritel on vahendustasu saamise peamiseks tingimuseks kinnisvara edukas müük lepingus etteantud tähtajaks, annavad selle valdkonna spetsialistid kõik endast oleneva, et leida ostja võimalikult ruttu. Meie kinnisvarabüroo sellel turul kogenud eksperdid leiavad kiiresti nii ostjaid kui müüjaid, loovad nendega kontakti ja korraldavad tehingu. Väga oluline on märkida, et klient ei pea seejuures kulutama hetkegi oma väärtuslikust ajast.

Aja kokkuhoid ja uued võimalused – just seda pakub koostöö professionaalsete maakleritega. Aga miks peaks kinnisvarateenuste saamiseks pöörduma just meie büroo poole? Sellest me nüüd edasi räägimegi.