Kinnisvarasse investeerimine on üks ahvatlevamaid suundi neile, kes püüavad endale kindlustada pikaajalise finantsstabiilsuse ja püsiva sissetuleku. Jääb ju kinnisvara, olgu selleks siis elu- või äripind, alati nõutud tooteks. See on mitte ainult inimestele eluasemeks, vaid tekitab väljaüürimise kaudu ka pideva sissetulekuvoo. Selle hind enamasti aja jooksul mitte ei kahane, vaid kasvab.

Eduka kinnisvarainvesteeringu saavutamisel saab aga võtmeteguriks riigi, piirkonna ja isegi linna valik. Erinevad riigid pakuvad investoritele erinevaid tingimusi ja võimalusi ning seetõttu on enne investeerimisotsuse tegemist vajalik läbi viia hoolikas turu-uuring.

Miks valivad kasutajad investeeringuteks kinnisvara?

Kinnisvarasse investeerimine on pikaajaline rahapaigutus. Erinevalt enamusest teistest kiirematest passiivsetest tuluallikatest sarnaneb kinnisvarasse investeerija rohkem maratoonari kui sprinteriga. Just seepärast on olukord riigis, sealne maksupoliitika ja teised nüansid ülisuure tähtsusega.

Hoidsime teie aega kokku ja analüüsisime olukorda viies parimas riigis, kus kinnisvarasse investeerida. Kui olete ammu otsinud kohta, kus teie raha kasvama hakkaks, siis pöörake tähelepanu järgmistele riikidele.

Türgi

Türgi uusarendused pakuvad avarat valikut erineva planeeringuga kortereid ja on teisese eluruumiga võrreldes peaaegu alati madalama ruutmeetrihinnaga. Siin saab kasutada protsendita järelmaksu, aga kohese tasumise korral ka ahvatlevaid soodustusi. Korterite ostmine varases ehitusjärgus tähendab tavaliselt 30% säästu võrreldes analoogse elamispinna ostmisega pärast ehituse lõppu.

Lisaks sellele on muljetavaldav Türgi kinnisvarasse tehtud investeeringute tasuvusaeg hilisema edasimüügi eesmärgil – see on 1-2 aastat. Elamukomplekside keskmine ehitusaeg sellistes kuurortlinnades nagu Alania, Antalya jt, ongi just selline.

Sellele vaatamata ei püüa kõik investorid ostetud kinnisvara müüa. Paljud neist valivad regulaarse tulu saamise strateegia eluaseme välja rentimisest. Lühiajaline rendileandmine rannapiirkondades võib tuua märkimisväärselt suuremat tulu kui pikaajaline üürileandmine, mis võib küündida 10-12% aastas. Teisest küljest on pikaajaline üürileandmine populaarsem sellistes suurlinnades nagu Istanbul ja Ankara. See kindlustab aastas keskmiselt 6-8% puhastulu. Seega pakuvad investeeringud Türgi kinnisvarasse mitte ainult potentsiaali kapitalimahutusteks, vaid ka stabiilset tulu erineval kujul.

Hispaania

Investorite erilist tähelepanu pälvib Hispaania kinnisvaraturg. Hispaania ahvatleb mitte ainult soodsa kliima ja kultuuripärandiga, vaid ka elamispindade mitmekülgsusega vanadest villadest rannikul moodsate korteriteni linnakeskustes.

Lisaks elamispindade hinnatõusule annavad ametlikud andmed tunnistust ka turistide arvu stabiilsest kasvust, mis muudab lühirendi sektori lisasissetulekut teenida soovivate investeerijate jaoks atraktiivseks.

Kasvuperspektiivi ja investeerimiseks soodsate tingimuste perspektiivi arvestades jääb Hispaania ahvatlevaks turuks neile, kes otsivad stabiilsust ja oma investeeringutele pikaajalist kasvupotentsiaali.

Portugal

Portugal on kinnisvarasse investeerijate jaoks atraktiivseks suunaks muutunud juba ammu. Mitte ainult tänu uskumatult kaunile loodusele, imelistele randadele ja päikselisele kliimale, vaid ka tänu püsivale majanduskasvule ja suhteliselt taskukohastele elamispindadele. Riik pakub investeerimiseks laia valikut variante vanadest majadest linna ajaloolistes piirkordades moodsate korteriteni rannikul.

Tänu mitteresidentidele mõeldud programmidele ja maksusoodustustele on Portugal meelitanud ligi palju välisinvestoreid, kes ei pea seda ainult heaks puhkusepiirkonnaks, vaid ka paljutõotavaks kapitalipaigutuse kohaks. Pealegi on hiljutised uuringud näidanud riigis stabiilset kinnisvarahindade tõusu. See teeb kinnisvarainvesteeringud atraktiivseks nende jaoks, kes püüavad oma portfelli mitmekesistada ja saada stabiilset sissetulekut nii pika- kui lühiajalises vaates.

Arvestades kõiki neid tegureid on Portugal üks kõige ahvatlevamaid kinnisvarainvesteeringute turge Euroopas ning ennustatav hinnatõus annab ainult hoogu selle atraktiivsusele investorite silmis.

Eesti

Hoolimata väiksusest kehastab Eesti kinnisvarainvestorite jaoks tervet värvikat valikut võimalusi. Seda riiki peetakse üheks arenenumaks ja edumeelsemaks Euroopas, mis kajastub majanduskasvus ja soodsas ärikliimas.

Ühest küljest on Eesti investorite jaoks pääs tsiviliseeritud ja stabiilsele kinnisvaraturule. Siin järgitakse kõiki seadusi ja regulatsioone, mis tagab kinnisvara omamise kindluse. Teisalt jäävad kinnisvara hinnad Eestis teiste Euroopa riikidega võrreldes üsna madalaks, mis muudab investeeringud kinnisvarasse paljudele jõukohasemaks.

Eesti atraktiivsuse investorite jaoks määrab ka suure tulu väljavaade tulevikus. Kinnisvara hinna tõusule aitavad kaasa stabiilne majanduskasv, uuenduslik lähenemine arengule ning soodne maksuseadus.

Kui soovite raha usaldusväärselt paigutada, võite osta korteri Tallinnas ja saada tulu seda turistidele välja üürides.

Saksamaa

Saksamaa kinnisvaraturg on tänaseni üks stabiilsemaid ja usaldusväärsemaid Euroopas, meelitades ligi hulgaliselt välisinvestoreid. Pole üllatav, et 40-50% kõigist kinnisvarasektori tehingutest on tehtud välisinvestorite poolt. Nende arvates on Saksamaa kõige atraktiivsem koht, kuhu investeerida.

Saksamaa kinnisvaraturg on viimase aastaga teenitult populaarsust kogunud, sest eluruumide hinnad on tõusnud enam kui 11%. Seda dünaamilist kasvu soodustasid paljud tegurid, sealhulgas madalad eluasemelaenu intressimäärad, aktiivne linnastumine, valitsuse toetused kinnisvara ostmiseks ja elutingimuste parandamiseks, ettevõtete finantsstabiilsus ja kodanike kõrge heaolu.

Investeerimiseks riiki valides tuleb arvestada oma finantseesmärkide, riskiläve ja loomulikult tasuvusajaga. Igal eespool nimetatud riigil on oma eripärad ja eelised. Olenemata sellest, milline riik teid köidab, võivad kinnisvarainvesteeringud olla usaldusväärne ja tulus viis teie finantspositsiooni tugevdamiseks.