Kas elamispind osta või rentida? See dilemma on eksisteerinud aastakümneid ja ainuüksi mõte valiku tegemisest paneb paljudel kasutajatel pea valutama. Kodu ostmine tähendab alati emotsioone, sest sellega te mitte ainult täidate oma unistuse, vaid saate ka kinnisvara omanikuks, mis avab teile võib-olla tulevikus uusi uksi ja võimalusi.

Kinnisvarabüroo poole pöördudes ja spetsialistide toel ei tekki teil korteri otsimisel ja ostmisel raskusi. Tänu sujuvale pakkumiste süsteemile on meie bürool võimalik pakkuda teile selliseid kinnisvaravariante, mis vastavad täielikult teie nõudmistele. Lisaks võtavad meie spetsialistid kogu läbirääkimiste pidamise ja paberimajanduse koorma enda kanda. Teil tuleb vaid veenduda, et korter vastab kirjeldatule ja te olete valmis saama selle omanikuks. Aga kas korteri üürimine Tallinnas poleks soodsam?

Sellele küsimusele vastamiseks tuleb uuringule läheneda põhjendatumalt. Seda järgmisena teemegi.

Tallinnas korteri üürimise eelised

Korteri üürimine Tallinnas on võimalus, mida kasutavad nii noored kui vanad. Olles kindlustanud endale korraliku elatustaseme, saate korterit üürida aastaid, olemata seejuures seotud ühe konkreetse kohaga. See on eriti asjakohane üliõpilaste ja noorte puhul, kes pole veel otsustanud, millises linnas või piirkonnas nad elada tahavad.

Veel üks oluline eelis on üürnike arvates asjaolu, et nad kontrollivad olukorda. Üürnik võib oma lepingutingimustest lähtuvalt taotleda lepingu ennetähtaegset lõpetamist, et kolida teise korterisse. Nii ebameeldivalt, kui see ka ei kõla, lõppevadki kõik Tallinnas korteri üürimise eelised just nende kahe aspektiga.

Tallinnas korteri ostmise eelised

Selleks, et sellise lahenduse eeliseid võimalikult objektiivselt hinnata, tuleb natukene rääkida numbritest. Esiteks ostetakse Tallinnas enamik kortereid pikaajalise hüpoteegiga tähtajaga 10-30 aastat. Seejuures peab oluline olema vaid esimene sissemakse, samas kui igakuised kohustused võivad osutuda isegi lojaalsemaks kui elamispinna üürimisel.

Vaatleme õige ühte näidet. 70 000 euroga saab osta ühetoalise korteri Lasnamäe piirkonnas, tehes esmase sissemakse 10% summast. Kui olete võtnud hüpoteeklaenu 30 aastaks, tuleb kohustuste järkjärguliseks täitmiseks tasuda umbes 230 eurot kuus. Võrdluseks – Tallinnas samas piirkonnas korteri üürimine maksab 350 eurot kuus.

Erinevus on märgatav, aga see pole veel kõik. Ärge unustage, et aja jooksul võib Tallinnas asuva eluaseme üürihind tõusta sõltuvalt üürileandja suvast, samas kui teie hüpoteeklaenu summa aastatega aina väheneb, sest valuuta inflatsioon mõjutab lepingusummat.

Selle hüpoteesi kinnituseks tasub pöörduda ametliku statistika poole. Euroopa Statistikaameti andmetel oli inflatsioon Eestis 2021. aastal 12%. Tänu sellele vähenes teie võlakohustuse väärtus 2021. aastal 12%.

Kui olete otsustanud osta korteri Tallinnas hüpoteeklaenuga, saate kinnisvara täieõiguslikuks omanikuks. See tähendab, et saate osta korteri ja selle kinnisvarabüroo kaudu välja üürida. Üürimaksed võimaldavad tasuda hüpoteegimakseid ning ca 30% maksetest on teie puhastulu. See on kasulik võimalus neile, kes soovivad muuta oma passiivse kinnisvara maksimaalselt tulutoovaks passiivseks sissetulekuks.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et küsimus, kumb on kasulikum, kas Tallinnasse isikliku elamispinna ostmine või selle üürimine, on jahmatanud paljusid oma elamispinna soetamist kaaluvaid kasutajaid mõtlema pannud. Statistikat ja numbreid vaadates võime täie kindlusega väita, et korteri ostmine, isegi hüpoteegiga, on palju tulusam kui Tallinnas korteri üürimine ja seda mitmel põhjusel.

  • Kui ostate elamispinna hüpoteegiga, mängib inflatsioon teie kasuks
  • Elamispinda üürides saate kinnisvara ainult kasutada võimaluseta seda hallata
  • Kui olete otsustanud korteri osta ja võtnud ühendust kinnisvarabürooga, saate mitte ainult omandiõiguse, vaid ka tööriista passiivse tulu teenimiseks

Soov korterit osta on kõigil, nii noortel kui eakatel. Paljud kasutajad aga valivad üürimise, kuna nende pangakontol ei ole esimese sissemakse tegemiseks piisavalt raha. Selle probleemi lahendamisega ei saa te aga mitte ainult pikas perspektiivis raha säästa, vaid loote endale ka passiivse sissetulekuallika, mis ei nõua teie pidevat tähelepanu.

Kui see võimalus teile huvi pakub, võtke korteri ostmiseks nõu saamiseks ühendust kinnisvarabürooga. Usaldage spetsialistide abi ja tuge ning saage kinnisvara omanikuks koos meiega eriti soodsamatel tingimustel!